2019 року державну підсумкову атестацію за технологією зовнішнього незалежного оцінювання складатимуть лише учні 11-х класів, а також студенти закладів вищої (коледжі й технікуми) та професійної освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти.
Учні 9-х класів, як і в попередні роки, складатимуть державну підсумкову атестацію (ДПА) у письмовій формі (а не у формі ЗНО).
Відповідне роз’яснення надає Міністерство освіти і науки у зв’язку з численними зверненнями учнів та їхніх батьків щодо чуток про проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО в 9-му класі.
Як раніше повідомляла очільник відомства Лілія Гриневич, ЗНО в 9-му класі планують ввести до початку старшої профільної школи НУШ. За календарем реформи це орієнтовно після 2026-2027 навчального року.
Стосовно випускників 11-х класів, то їм результати ЗНО зараховуватимуть як оцінки за ДПА з таких предметів:
українська мова і література (частина з української мови) (обов'язково);
математика або історія України (період XX - початок XXI століття) (на вибір випускника);
один із предметів, за якими складають ЗНО (на вибір випускника).
Учням, які оберуть іноземну мову, результат ЗНО буде зараховано залежно від рівня, на якому вони вивчали мову.

ЗНО - 2019

Відповідно до наказу реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня 2019 року.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії України — 4 червня, з біології — 6 червня, з географії — 11 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 25 червня 2019 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики, української мови і літератури та фізики буде оголошено до 14 червня, з іноземних мов та біології — до 20 червня, з історії України, географії, хімії — до 25 червня.